Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > NATO vs. Rosja....

NATO vs. Rosja. Dlaczego Putin straszy wojną? [PODCAST]

Jakub Bodziony i Anna Maria Dyner

Zbliża się druga rocznica pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę. Obecna sytuacja na froncie z ukraińskiej perspektywy nie napawa optymizmem. Do problemów ze wsparciem ze strony Zachodu dochodzą tarcia polityczne wewnątrz kraju, których skutkiem wydaje się rezygnacja głównodowodzącego armii ukraińskiej, Walerija Załużnego. Tymczasem Rosja raptownie odbudowuje swój potencjał militarny. W jakiej sytuacji po tych dwóch latach znajduje się Ukraina, a w jakiej Rosja? Czy Federacja Rosyjska może zagrozić NATO – czy jego wschodnia flanka jest bezpieczna?

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 788

(7/2024)
14 lutego 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj