0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > Felietony > Jak Putin wykorzysta...

Jak Putin wykorzysta zamach pod Moskwą?

Katarzyna Chawryło, Zbigniew Parafianowicz, Jakub Bodziony

24 marca w Krasnogorsku pod Moskwą zamachowcy wtargnęli do hali koncertowej, gdzie otworzyli ogień do publiczności. Z Moskwy docierają do nas wiadomości, że w zamachu zginęło ponad 130 osób. Na początku marca ambasada USA ostrzegała, że stolica Rosji, Moskwa może być zagrożona atakiem ekstremistów. Rosyjskie władze i służby zbagatelizowały te ostrzeżenia, a żeby dowieść swojej sprawczości po ataku opublikowały film przedstawiający podejrzanych o zamach, którzy zostali zatrzymani po ucieczce z miejsca zdarzenia. Krótko po tych wydarzeniach rosyjska rakieta wtargnęła w polską przestrzeń powietrzną, znajdując się tym samym nad terytorium polski. To już kolejna rosyjska rakieta w Polsce. W reakcji na jej przelot ambasador Rosji w Polsce, Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ-u. Rosyjski ambasador odmówił stawienia się, a krótko potem Radosław Sikorski poinformował, że Andriejew opuścił terytorium Polski. O ostatnich wydarzeniach i przyszłości relacji dyplomatycznych Rosja - Polska rozmawiają Katarzyna Chawryło, reprezentująca Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) i Zbigniew Parafianowicz.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 795

(14/2024)
2 kwietnia 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj