Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > „No, to tego...”....

„No, to tego...”. Sztuka konwersacji

Jacek Bienias

- Halo? A, cześć! Fajnie, że się odzywasz. Co tam? ... No, też jakoś tam wiesz, po trochu i do przodu, jakoś tam ten...

A swoją drogą, to teraz tyle się porobiło tego i tyle takiej, no jakiejś, nie wiem…. komplikacji w tych różnych tam sprawach… Może ty byś, wiesz, jakoś, coś pomyślał, że ten… bo Ty tam znasz pewne osoby z różnych kręgów. W tych sprawach, to ja Ci niestety nie dam rady pomóc, ale w innych, czy tam na przyszłość, to pamiętaj, że zawsze możesz liczyć. Nie dziękuj, bo to wiesz raz ja Ci pomogę, a raz ty tam komuś wiesz… Coś dobrego… Ludzie muszą sobie jakoś dawać radę, nie? A skoro już gadamy, to właściwie… Wiesz, jakie są czasy. Teraz jest cokolwiek trudno zrobić, bo wszyscy tylko tego…. A jak już nawet coś tam, wiesz ktoś się tam weźmie za coś, to i tak szkoda gadać. Takie czasy. Trudno jest. Ten, kto miał się tam, wiesz, ustawić, to się ustawił i teraz tylko czeka, a normalny człowiek, to wiesz…. Ludzie różnie mówią, ale zasadniczo, to się wszyscy zgadzają… No, ale z niektórymi sprawami w tym kraju, to nie można tak tego, bo tu jest za biedne społeczeństwo i ludzie się po prostu boją. Ja sobie tak wczoraj myślałem, że nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba się wziąć, ale nie wiem za co, wiesz… Myślałem, że może tam jakoś by się udało zacząć coś od jutra, ale nie wiem co zrobić, bo za co się nie weźmiesz dzisiaj, to jutro się może okazać, że wiesz…. A to tu Ci się coś tam wiesz… zrobi, albo tam Ci ktoś nogę będzie podstawiał, aż się wywalisz i tak ten… Ręce po łokcie człowieku urobisz i będziesz się zastanawiał po co to wszystko. A potem tylko jeszcze się będziesz użerał z ludźmi, że ten tego nie ma, a tamten tego nie zrobi, bo mu coś tam… I tak w kółko. Jednym słowem trzeba się uzbroić w cierpliwość i nastawić, że się będzie żyło po prostu, a jak przyjdzie jakaś okazja, to się człowiek będzie zastanawiał. Nie żeby tam, wiesz, nie chciał. Bo chcieć, to każdy chce, ale żeby coś tego.. no, to już nie takie proste. Chociaż z drugiej strony, jak się tak popatrzy, to w zasadzie wszystko można, tylko trzeba się zastanowić, jak się do różnych rzeczy zabrać, bo potem jak coś nie wyjdzie, to kto będzie odpowiadał. Ty sam człowieku. Ty sam. No, skoro już tak rozmawiamy, to myślę sobie, że nie jest ostatecznie tak źle. Nawet całkiem dobrze. W rozmowie, to pewne rzeczy wychodzą i potem się człowiek musi zastanawiać, bo się okazuje, że ludzie różne rzeczy mówią, a różne potem robią. Zawsze jednak pogadać warto, bo tak jak tu w tej naszej rozmowie, o pewnych rzeczach niby się nie mówi, tego… A jednak wiesz, do czegoś człowiek zawsze tam dojdzie. No, to tego… Będę powoli uciekał. Wiesz, jak jest. Będę jeszcze się odzywał. No. Teraz już muszę powoli lecieć. To na razie. No. Cześć. Cześć….

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 16

(16/2009)
4 maja 2009

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj