Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > Dudamel. Salle Pleyel....

Dudamel. Salle Pleyel. Sprint

Aleksander Laskowski

Biada temu, kto nie zna paryskiego metra, musi się bowiem liczyć z tym, że nie zdąży na koncert do, zdawałoby się, niezbyt oddalonej od hotelu Salle Pleyel.

Chyba że biega zwinnie i szybko. Pot, sprint i śmiech. Zdyszanego melomana wita Dudamel wchodzący na estradę. Smyczkiem skinął mu nawet Renaud Capuçon. Siadamy, a oni grają. A grając opowiadają sobie swe ulubione kreskówki z dzieciństwa. Te wolne i te szybkie. Niezmiennie radosne, do samego końca. Zupełnie zapomnieli, że grają właśnie muzykę poważną. Brawo! Wreszcie wyschła mi koszula.

Koncert:

Orchestre Philharmonique de Radio France
Gustavo Dudamel : dyrygent
Renaud Capuçon : skrzypce

Erich Wolfgang Korngold, Concerto pour violon,
Gustav Mahler, Symphonie n° 1 „Titan”,
Salle Pleyel, 26.06.2009.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 24

(25/2009)
29 czerwca 2009

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj