Z centrum widać najwięcej
  

PRZEKAŻ
1%
PODATKU
Przekaż 1% podatku na demokratyczne media.
Podaj w rozliczeniu numer
KRS Kultury Liberalnej:
0000 398 695
Przekaż 1% podatku na Kulturę Liberalną forward

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > Gruberova. Królowa!

Gruberova. Królowa!

Aleksander Laskowski

Przed recitalem Edity Gruberovej w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie wyżej podnieśli czoła ci, którzy przed laty słyszeli ją na żywo. Nie kryli oni swej ciekawości, a ta raz po raz kazała im pytać: „Ile zostało z tego wspaniałego głosu?”.

Ja znakomitą Słowaczkę po raz pierwszy słyszałem nie z płyty, więc nie wiem, ile jej głosu ubyło, czy stracił on blask w forte i jedwabną miękkość w piano. Jedno jest pewne – głos ten bez najmniejszego trudu wypełnia potężną i trudną dla śpiewaków salę Teatru Wielkiego, tak jak fascynująca osobowość Gruberovej wypełnia przestrzeń sceny i budzi wyobraźnię nawet najbardziej znieczulonych na operową manierę bel canta.

Zachwyca jej lekkość, polot, dowcip i łatwość, z jaką zjednuje sobie publiczność, a nawet opieszałe w entuzjazmie ostatnie pulpity operowej orkiestry. Zachwyca bezpośredniość w relacjach z ludźmi. Wiem, co piszę, bo rozmawialiśmy dość długo w cztery oczy. Wywiad w Wieczorze Operowym Dwójki w najbliższą sobotę. Do usłyszenia!

Koncert:

Recital Edity Gruberovej
Teatr Wielki-Opera Narodowa w Warszawie
14 maja 2010 r.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 71

(20/2010)
18 maja 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj