Bądź na bieżąco!

Zapisz się na newsletter
Kultury Liberalnej

Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Słysząc > Festiwal w kasynie

Festiwal w kasynie

Kama Grott

Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku.

Siódma edycja już za nami. Jak co roku – wybitni artyści, piękna muzyka, wiele wzruszeń i spotkań z melomanami. Jak się okazuje, otwocka publiczność czeka rokrocznie na to wydarzenie i mimo konkurencyjnych wieczornych programów rozrywkowych nadawanych w telewizji, licznie przybywa do dawnego kasyna.

Kasyno oficerskie znajduje się w ścisłym centrum miasta, w parku miejskim – obecnie mieści się w nim zespół szkół. Aula z przepiękną sztukaterią lata swojej świetności ma już dawno za sobą, jednak pozostało to, czemu nie straszny ząb czasu – znakomita akustyka.

Występy zarówno młodych muzyków, pianistki Katarzyny Borek, skrzypaczek Marii Włoszczowskiej i Marty Kowalczyk czy uznanych już artystów takich jak Jan Stanienda czy Kwartet Camerata, przenoszą festiwalową publiczność w zupełnie inny, wręcz baśniowy wymiar. Niesamowite są rozmowy z publicznością, która żywo reaguje i komentuje występy artystów w przerwie koncertu. Każdy ma własne zdanie, emocje, swój sposób oceny. Wszyscy zgadzamy się co do jednego – ten festiwal jest potrzebny. Trafia do serc publiczności i pozwala na chwilę wytchnienia w gonitwie codziennych spraw. Organizacją festiwalu zajmuje się Fundacja Promocji Kultury „Otwarte”, której członkowie, przy wsparciu komitetu festiwalowego, poświęcają kilka tygodni swojego prywatnego czasu, dając sto procent zaangażowania w projekt. Największa satysfakcja to uśmiechnięta po koncercie publiczność, która oklaskami domaga się bisów.

W czterdziestotysięcznym mieście grupa kilkuset melomanów stanowi niecały procent – niektórzy twierdzą, że to mało. Dla mnie jako inicjatora i twórcy tego wydarzenia – to wielka festiwalowa rodzina, na spotkanie z którą czekam co roku.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.festiwal-w-otwocku.com

 

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 98

(48/2010)
23 listopada 2010

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj