0000 398 695
close
Wesprzyj wolne media! Przekaż 1,5% na Kulturę Liberalną WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

Wesprzyj
wolne media!

Przekaż 1,5%
na Kulturę Liberalną

Przekaż 1,5% na Kulturę Liberalną forward
close

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > KULTURA LIBERALNA O...

KULTURA LIBERALNA O SŁAWOMIRZE MROŻKU

Redakcja "Kultury Liberalnej" Krzeski

Szanowni Państwo,

Ze smutkiem informujemy, że 15 sierpnia w Nicei zmarł w wieku 83 lat jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy, Sławomir Mrożek.

Mrożek bez ceremonii wypowiadał się o polskości. Krytycznie oceniał rzeczywistość tak Polski Ludowej, jak i III RP. Z obu zresztą się wyprowadził. Mówił o naszym społeczeństwie ważne i niepopularne rzeczy. Przestrzegał, ale się nie narzucał. Warto się wsłuchać w jego głos.

Trzy lata temu z okazji 80. rocznicy urodzin pisarza, a także wydania kolejnego tomu jego dzienników zorganizowaliśmy debatę pt. „Mrożek. Uchodźca?”, publikując jednocześnie kilka poświęconych Mrożkowi tekstów. Poniżej znajdą Państwo odnośniki do tych publikacji.

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 244

(33/2013)
13 sierpnia 2013

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj