Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > DEBATA „Obelgi i...

DEBATA „Obelgi i płeć. Czyli co spór o gender mówi o Polsce?” piątek, 24 stycznia, godz. 19

Zespół redakcyjny

Zapraszamy na debatę „Kultury Liberalnej” połączoną z prezentacją nowej strony tygodnika.

Szanowni Państwo,

Czy gwałtowny spór o „gender” to dyskusja zastępcza? Co skrywa się pod warstwą wyzwisk, żartów, a często wzajemnej pogardy? Jaką wiedzę o sobie przez ostatnie tygodnie, miesiące zdobyliśmy?

To z pewnością rozmowa o polskiej demokracji liberalnej, katolicyzmie, ale także lękach przed nowoczesnością i różnych hierarchiach wartości Polaków. Skąd jednak w tej dyskusji tyle agresji?

Data: 24 stycznia, piątek, godz. 19.00

Miejsce: barStudio, Plac Defilad 1, Warszawa

Dyskutować będą: Katarzyna Kasia (Kultura Liberalna, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego), Joanna Tokarska-Bakir (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Slawistyki PAN), Aleksander Smolar (Fundacja im. Stefana Batorego), Marta de Zuniga (Instytut Nauk Politycznych UW).

Prowadzenie: Karolina Wigura (Kultura Liberalna)

Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja nowej strony internetowej tygodnika „Kultura Liberalna” z udziałem jej projektanta, Edgara Bąka oraz reprezentującego wykonawcę strony, Laboratorium EE, Bartosza Stodulskiego.

Po debacie zapraszamy na lampkę wina,

Redakcja

...czy możemy zatrzymać Cię na chwilę? Skoro jesteś tu z nami, mamy do Ciebie ważną prośbę.

„Kultura Liberalna” jest tygodnikiem wydawanym społecznie, to znaczy istnieje dzięki wsparciu Darczyńców. W każdy wtorek publikujemy pełnowymiarowe wydanie magazynu, wydajemy książki, organizujemy wydarzenia publiczne.

Dajemy głos ludziom rozmaitych profesji i środowisk, którzy mają do powiedzenia coś ważnego i ciekawego - niezależnie od potrzeb reklamodawców i komercyjnych wymogów. Wierzymy w pluralistyczną demokrację i rozmawiamy także z tymi, z którymi się nie zgadzamy. Bez „KL” w naszym kraju byłoby smutniej!

Przed nami kolejne cele. Aby działać stabilnie i zachować pełną niezależność, musimy znacznie poszerzyć grono osób, które wspierają nas bezpośrednimi, comiesięcznymi wpłatami. Dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą, abyś dołączył lub dołączyła do grona naszych comiesięcznych Darczyńców. Zajmie to tylko minutę!

SKOMENTUJ

Nr 263

(3/2014)
22 stycznia 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj