Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > DEBATA „Obelgi i...

DEBATA „Obelgi i płeć. Czyli co spór o gender mówi o Polsce?” piątek, 24 stycznia, godz. 19

Zespół redakcyjny

Zapraszamy na debatę „Kultury Liberalnej” połączoną z prezentacją nowej strony tygodnika.

Szanowni Państwo,

Czy gwałtowny spór o „gender” to dyskusja zastępcza? Co skrywa się pod warstwą wyzwisk, żartów, a często wzajemnej pogardy? Jaką wiedzę o sobie przez ostatnie tygodnie, miesiące zdobyliśmy?

To z pewnością rozmowa o polskiej demokracji liberalnej, katolicyzmie, ale także lękach przed nowoczesnością i różnych hierarchiach wartości Polaków. Skąd jednak w tej dyskusji tyle agresji?

Data: 24 stycznia, piątek, godz. 19.00

Miejsce: barStudio, Plac Defilad 1, Warszawa

Dyskutować będą: Katarzyna Kasia (Kultura Liberalna, Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego), Joanna Tokarska-Bakir (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Slawistyki PAN), Aleksander Smolar (Fundacja im. Stefana Batorego), Marta de Zuniga (Instytut Nauk Politycznych UW).

Prowadzenie: Karolina Wigura (Kultura Liberalna)

Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja nowej strony internetowej tygodnika „Kultura Liberalna” z udziałem jej projektanta, Edgara Bąka oraz reprezentującego wykonawcę strony, Laboratorium EE, Bartosza Stodulskiego.

Po debacie zapraszamy na lampkę wina,

Redakcja

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 263

(3/2014)
22 stycznia 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj