Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Po Soczi. Polsko-niemieckie...

Po Soczi. Polsko-niemieckie śniadanie prasowe

Redakcja "Kultury Liberalnej"

4 marca 2014, godz. 12:00, FWPN, Centrum Zielna, Warszawa

Olimpiady to nie tylko święto sportu. Wielkim igrzyskom sportowym towarzyszą nie mniej imponujące gry polityczne. Gospodarze, którzy inwestują w imprezę pieniądze i autorytet, oczekują konkretnych zysków – w sferze politycznej i gospodarczej.

Jak w tym kontekście ocenić ”rosyjską” olimpiadę w Soczi? Niemal od początku towarzyszyły jej kontrowersje, ale i spektakularne kroki władz rosyjskich, jak przedterminowe zwolnienie Chodorkowskiego i Pussy Riot. Organizowane za rekordowe pieniądze „igrzyska Putina” miały dowieść siły Rosji jako nowoczesnego kraju, który dba o własne interesy i prezentuje się jako skuteczny gracz na międzynarodowej scenie.

Czy te oczekiwania się spełniły? Czy Rosja zmieni po olimpiadzie swój stosunek do przestrzegania praw obywatelskich? Jak wygląda to z perspektywy Warszawy i Berlina? Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i niemieccy dziennikarze.

Podczas śniadania porozmawiamy także o specjalnym niemiecko-rosyjsko-polskim numerze „Kultury Liberalnej” o Rosji po Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Wśród autorów numeru m.in. Lilia Szewcowa z CarnegieEndowment for International Peace w Moskwie.

Z udziałem:

Reinhard Veser, Frankfurter Allgemeine Zeitung

Ludwika Włodek, Gazeta Wyborcza

Łukasz Jasina, Kultura Liberalna

Karolina Wigura, Kultura Liberalna

Moderuje: Cornelius Ochmann, FWPN

 

 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej

Centrum Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

R.S.V.P. do 26.02.2014

e-mail:[email protected]

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(7/2014)
18 lutego 2014

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj