0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Popieramy kandydaturę Adama...

Popieramy kandydaturę Adama Bodnara na RPO

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Polski Parlament już wkrótce będzie musiał wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Konkurentem dotychczasowej rzeczniczki – która zamierza ubiegać się o drugą kadencję – chce być Adam Bodnar. „Kultura Liberalna” zdecydowanie popiera jego kandydaturę.

Adam Bodnar jest prawnikiem, wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także znanym i zasłużonym działaczem społecznym na rzecz przestrzegania praw obywatelskich. W swojej działalności nie obawia się poruszać spraw wrażliwych, takich jak tajne więzienia CIA w Polsce, czy prawa osób LGBTQ.

Od Rzecznika Praw Obywatelskich należy oczekiwać odważnej i bezkompromisowej ochrony jednostkowych praw, obejmującej na równi wszystkich obywateli. Dotychczasowa działalność publiczna Adama Bodnara dowodzi, że jest on doskonałym kandydatem na to stanowisko. Można powiedzieć, że w sposób nieformalny pełni on tę funkcję od wielu lat.

Jesteśmy przekonani, że objęcie przez Adama Bodnara urzędu RPO pozytywnie wpłynie na poziom ochrony praw obywatelskich i wzmocnienie demokracji w Polsce. Jako obywatele będziemy czuć, że w razie konieczności starcia z państwową machiną po naszej stronie stoi osoba, która posiada szeroką znajomość działania publicznych instytucji, a także znakomicie rozumie wagę praw obywatelskich oraz ma wolę i energię do ich skutecznego egzekwowania.

Nie tylko polska polityka, ale i szeroko rozumiana scena publiczna potrzebują dziś zdecydowanej odnowy. Objęcie urzędu RPO przez Adama Bodnara byłoby z całą pewnością krokiem we właściwą stronę.

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 333

(21/2015)
29 maja 2015

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj