PRZEKAŻ
1%
PODATKU
Przekaż 1% podatku na demokratyczne media.
Podaj w rozliczeniu numer
KRS Kultury Liberalnej:
0000 398 695
Przekaż 1% podatku na Kulturę Liberalną
Z centrum widać najwięcej
  

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Popieramy kandydaturę Adama...

Popieramy kandydaturę Adama Bodnara na RPO

Redakcja „Kultury Liberalnej”

Polski Parlament już wkrótce będzie musiał wybrać nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Konkurentem dotychczasowej rzeczniczki – która zamierza ubiegać się o drugą kadencję – chce być Adam Bodnar. „Kultura Liberalna” zdecydowanie popiera jego kandydaturę.

Adam Bodnar jest prawnikiem, wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, a także znanym i zasłużonym działaczem społecznym na rzecz przestrzegania praw obywatelskich. W swojej działalności nie obawia się poruszać spraw wrażliwych, takich jak tajne więzienia CIA w Polsce, czy prawa osób LGBTQ.

Od Rzecznika Praw Obywatelskich należy oczekiwać odważnej i bezkompromisowej ochrony jednostkowych praw, obejmującej na równi wszystkich obywateli. Dotychczasowa działalność publiczna Adama Bodnara dowodzi, że jest on doskonałym kandydatem na to stanowisko. Można powiedzieć, że w sposób nieformalny pełni on tę funkcję od wielu lat.

Jesteśmy przekonani, że objęcie przez Adama Bodnara urzędu RPO pozytywnie wpłynie na poziom ochrony praw obywatelskich i wzmocnienie demokracji w Polsce. Jako obywatele będziemy czuć, że w razie konieczności starcia z państwową machiną po naszej stronie stoi osoba, która posiada szeroką znajomość działania publicznych instytucji, a także znakomicie rozumie wagę praw obywatelskich oraz ma wolę i energię do ich skutecznego egzekwowania.

Nie tylko polska polityka, ale i szeroko rozumiana scena publiczna potrzebują dziś zdecydowanej odnowy. Objęcie urzędu RPO przez Adama Bodnara byłoby z całą pewnością krokiem we właściwą stronę.

Redakcja „Kultury Liberalnej”

...czy możemy poprosić Cię o jeszcze chwilę uwagi? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość.

„Kultura Liberalna” jest magazynem wydawanym społecznie: to znaczy, że ukazuje się dzięki osobom takim jak Ty. Patrzymy na ręce politykom wszystkich opcji. Bronimy wartości demokratycznych i wolnościowych. Pracujemy nad wizjami Polski na przyszłość. W czasach postępującej radykalizacji i rosnących podziałów politycznych tworzymy pismo, które niezmiennie idzie własną drogą.

Wspólnie tworzymy demokratyczne media. Jeśli czytasz „Kulturę Liberalną” i popierasz to, co robimy, wesprzyj nas.

W tym roku Fundację Kultura Liberalna można po raz pierwszy wesprzeć 1% podatku dochodowego jako Organizację Pożytku Publicznego. Prosimy, abyś podczas wypełniania corocznego PIT-u podał lub podała nasz numer KRS: 0000 398 695.

Zostań naszym comiesięcznym Darczyńcą:

SKOMENTUJ

Nr 333

(21/2015)
29 maja 2015

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z DZIAŁU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj