Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > [Protesty] Teksty „KL”...

[Protesty] Teksty „KL” po decyzji Trybunału w sprawie aborcji

W ostatnich dniach opublikowaliśmy wiele komentarzy na temat sytuacji społecznej i politycznej po wydarzeniach w Trybunale Konstytucyjnym. Serdecznie zapraszamy do ich lektury!

Emilia Kaczmarek: Trybunał Konstytucyjny zakazał aborcji
„Dziś Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło de factocałkowity zakaz aborcji w Polsce. To nie jest moment na kolejny wyważony tekst o moralnej ocenie aborcji. To jest moment, w którym wiele kobiet w Polsce płacze z bezsilności.”

Magdalena Grzyb: To nie jest kraj dla kobiet, które chcą mieć dziecko
„Większość kobiet chce mieć dzieci. Ale zdrowe dzieci. Są gotowe zapłacić bardzo wysoką cenę, aby móc mieć dziecko. Ale zdrowe dziecko. Czy fundamentaliści zastanowili się – nie powiem już: zbadali empirycznie – jak zmuszanie kobiet do rodzenia chorych lub martwych dzieci wpłynie na decyzje kobiet o posiadaniu dzieci?”

Katarzyna Kasia: Wielki gniew
„Przemoc wobec kobiet ma w Polsce tak długą historię, że wiele osób uważa ją za nieusuwalny element tradycji. Czas to zmienić.”

Wojciech Engelking: Koniec Polski katolickich bigotów
„Pod koniec października 2020 roku w Polsce skończyła się katolicka bigoteria. A nowoczesność przestała być politycznym projektem, który wprowadza się ukradkiem i którego trzeba się wstydzić.”

Tomasz Sawczuk: Megafon dla kobiet
„Nasz tygodnik opowiada się przeciwko światopoglądowemu dyktatowi fundamentalistów, a za prawami kobiet i swobodą wyboru.”

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 616

(46/2020)
27 października 2020

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj