Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Żegnamy Martę Budkowską

Żegnamy Martę Budkowską

Karolina Wigura

Z olbrzymim żalem dowiedzieliśmy się, że zmarła współzałożycielka „Kultury Liberalnej”, wieloletnia członkini Redakcji i Rady Nadzorczej, nasza przyjaciółka, Marta Budkowska.

Marta była członkinią naszego środowiska od początku, jeszcze w czasach, zanim powstała „Kultura Liberalna” jako czasopismo i jako instytucja. Trudno wyobrazić sobie to środowisko bez niej, bez jej wiedzy filozoficznej, niepowtarzalnego humoru i zaangażowania.

Ci, którzy z Martą pracowali, pamiętają, że we wspólne projekty angażowała się z miłością i pasją. Także „Kultury Liberalnej” w jej pierwszych latach bez Marty po prostu by nie było. Jej praca przy organizacji młodego zespołu redakcyjnego, tworzeniu działu korekty i zasad stylistycznych czasopisma była nieoceniona. Budowała także w pierwszych latach dział „Słysząc”, publikując tam niedługie, mądre recenzje muzyki poważnej.

Wspominam także Martę prywatnie. To, jak bardzo przejmowała się losem każdego z osobna, jaka była gościnna, jak zarażała innych swoim śmiechem. Bez jej bezpretensjonalnej i uważnej obecności trudno sobie było wyobrazić jakiekolwiek spotkanie.

Z bezlitosną chorobą, która ją kilka lat temu dotknęła, Marta walczyła po swojemu, czyli cierpliwie i dzielnie.

Dziękuję Ci, Marto, że byłaś.

 

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 675

(50/2021)
15 grudnia 2021

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj