close
 
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Premiera książki Tomasza...

Premiera książki Tomasza Sawczuka: Pragmatyczny liberalizm. Richard Rorty i filozofia demokracji

Redakcja Kultury Liberalnej

„Pragmatyczny liberalizm. Richard Rorty i filozofia demokracji” to pasjonująca podróż intelektualna przez liberalno-demokratyczną filozofię polityki.

Drodzy Czytelnicy!

Miło nam ogłosić, że 1 kwietnia ma premierę nowa książka dr. Tomasza Sawczuka, szefa działu politycznego „Kultury Liberalnej”.

„Pragmatyczny liberalizm. Richard Rorty i filozofia demokracji” to pasjonująca podróż intelektualna przez liberalno-demokratyczną filozofię polityki. Autor przedstawia myśl polityczną Richarda Rorty’ego, jednego z najważniejszych filozofów XX wieku, umieszczając ją w dialogu z głównymi twórcami współczesnej filozofii demokracji. W ten sposób poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy możliwa jest filozofia liberalna odporna na poważne zarzuty wysuwane w przeszłości przeciwko tradycji liberalnej i skrojona na miarę wyzwań XXI wieku.

dr Tomasz Sawczuk
(ur. 1989) filozof, dziennikarz, tłumacz. Absolwent prawa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, visiting scholar na University of Pittsburgh oraz Indiana University Bloomington. Szef działu politycznego w tygodniku „Kultura Liberalna”. Autor książki „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP” [2018].

OPINIE O KSIĄŻCE:

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z pracą wybitną. Jestem pewien, że książka w istotny sposób wzbogaci rodzimy pejzaż intelektualny.
– Prof. Andrzej Szahaj, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Książka wnosi istotny wkład do rozumienia myśli Rorty’ego, ale także ważkiego nurtu w filozofii społecznej, który reprezentował – liberalizmu.
– Prof. Adam Chmielewski, Uniwersytet Wrocławski

Książka jest dostępna w formacie papierowym oraz jako e-book. „Pragmatyczny liberalizm. Richard Rorty i filozofia demokracji” to druga publikacja w nowej serii Wydawnictwa Naukowego Scholar i Fundacji Kultura Liberalna.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 690

(13/2022)
1 kwietnia 2022

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZE

PODOBNEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj