0000398695
close
W walce o demokrację nie robimy sobie przerw! Przekaż 1,5% na Fundację Kultura Liberalna WSPIERAM
close
Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

PRZEKAŻ
1,5%
PODATKU
close

W walce o demokrację

nie robimy sobie przerw!

Przekaż 1,5% na Fundację
Kultura Liberalna

Przekaż 1,5%
na Fundację Kultura Liberalna
forward
close

KULTURA LIBERALNA > Temat tygodnia > Czy kryptowaluty były...

Czy kryptowaluty były tylko piramidą finansową?

Jakub Bodziony i Filip Konopczyński

Sam Bankman-Fried, znany też pod akronimem SBF, swój wyceniany do niedawna na 30 miliardów dolarów biznes założył jako zaledwie 27-latek, w 2019 roku. Giełda kryptowalut FTX okazała się olbrzymim sukcesem, szybko osiągając pozycję drugiej największej na świecie. Okrzyknięty zbawcą branży i liderem nowej generacji, Bankman-Fried oskarżany jest obecnie o oszustwa i defraudację miliardów dolarów.
Czy jego historia pokazuje, że branża krypto od początku była skazaną na porażkę piramidą finansową? A może to jedynie potknięcie na drodze do rewolucji w globalnym systemie finansowym? O tym Jakub Bodziony rozmawia z Filipem Konopczyńskim, analitykiem rynku cyfrowego i współzałożycielem Fundacji Kaleckiego.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 725

(49/2022)
29 listopada 2022

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj