Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Izrael kontratakuje. Co...

Izrael kontratakuje. Co zrobi Iran? [PODCAST]

Jakub Bodziony i Konstanty Gebert

Iran zaatakował Izrael. Na odpowiedź Izraela na atak rakietowy nie trzeba było długo czekać. O co chodzi? Czy wybuchła wojna Izrael–Iran? Czy rozleje się ona na inne kraje? Jak się ma do tego Strefa Gazy? Zapraszamy na rozmowę z Konstantym Gebertem, stałym współpracownikiem „Kultury Liberalnej”, autorem podcastu ”Ziemia zbyt obiecana” oraz książki „Pokój z widokiem na wojnę. Historia Izraela”. Kiedy Hamas zaatakował Izrael w październiku 2023 roku wydawało się, że to jego koniec, a Izrael w akcji odwetowej odniesie szybkie zwycięstwo. Dziś po ataku Iranu na Izrael można zastanawiać się, czy Izrael przegra wojnę z Hamasem. Konflikt w Strefie Gazy wydaje się nie mieć końca, a pokojowe rozmowy Izrael–Palestyna są mało prawdopodobne. Czy na Bliskim Wschodzie będzie kolejna wojna? Czy to może być III wojna światowa?

 

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 797

(16/2024)
22 kwietnia 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

 

TEMATY TYGODNIA

drukuj