Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Komentarz nadzwyczajny > Czy Izrael przegrał...

Czy Izrael przegrał wojnę? [PODCAST]

Jakub Bodziony i Marek Matusiak

Wojna w Strefie Gazy – co się dzieje? Czy wojna rozleje się na inne kraje na Bliskim Wschodzie? Po tym, jak Hamas zaatakował Izrael, izraelska armia rozpoczęła bombardowania i działania lądowe w Gazie. O co jednak tak naprawdę chodzi w konflikcie na linii Izrael–Palestyna? Jak wygląda obecnie Strefa Gazy? W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o tym, że Izrael zablokował porozumienie pokojowe, które gwarantowałoby zawieszenie broni. Kiedy więc skończy się wojna? I czy to Izrael przegra tę wojnę? W Izraelu trwają również protesty – jakie jest realne poparcie Izraelczyków dla wojennej polityki premiera Benjamina Netanyahu? Na te pytania odpowiada Marek Matusiak, ekspert z Ośrodka Studiów Wschodnich.

Skoro tu jesteś...

...mamy do Ciebie małą prośbę. Żyjemy w dobie poważnych zagrożeń dla pluralizmu polskich mediów. W Kulturze Liberalnej jesteśmy przekonani, że każdy zasługuje na bezpłatny dostęp do najwyższej jakości dziennikarstwa

Każdy i każda z nas ma prawo do dobrych mediów. Warto na nie wydać nawet drobną kwotę. Nawet jeśli przeznaczysz na naszą działalność 10 złotych miesięcznie, to jeśli podobnie zrobią inni, wspólnie zapewnimy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 801

(20/2024)
14 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj