Zapowiedzi

 

PREMIERA W MAJU

„Wybór najnowszej eseistyki intelektualisty z Oksfordu, który oddajemy w Państwa ręce, to panoramiczne fotografie zmieniającego się świata, ale jednocześnie realizacja własnego postulatu autora sprzed lat: zmierzania w określonym politycznie kierunku, gdy pewność wybranej drogi wynika z gruntownej wiedzy o doświadczeniach z przeszłości.” – fragment przedmowy Jarosława Kuisza, redaktora naczelnego „Kultury Liberalnej”.

Darowizny można kierować na rachunek bankowy Fundacji Kultura Liberalna:
Numer konta: 95 1140 2017 0000 4602 1304 2819
Kod BIC (SWIFT): BREXPLPWMUL
IBAN: PL 95 1140 2017 0000 4602 1304 2819
Tytuł: Darowizna na cele statutowe – TGA + „adres_email”
Jeśli wesprzesz wydanie książki darowizną min. 200 zł otrzymasz najnowszą książkę Timothy’ego Gartona Asha wraz z elektronicznym dyplomem Współwydawcy!
Adresat:
Fundacja Kultura Liberalna
ul. Chmielna 15/9, 00-021 Warszawa

Zbiór publicystycznych tekstów Timothy’ego Gartona Asha to lektura obowiązkowa, nie tylko dla liberałów, choć dla nich obrona liberalizmu – atakowanego teraz przez autorytaryzmy i populizmy, a czasem niszczonego przez wolnorynkowy fanatyzm – będzie szczególnie interesująca. Jeden z najwybitniejszych intelektualistów naszych czasów wiele miejsca poświęca Europie, wolności, a także, co szczególnie dziś aktualne – putinizmowi i Ukrainie. Wszystko oczywiście erudycyjne i błyskotliwe, więc czyta się doskonale.

– Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska”.

Timothy Garton Ash pozwala zrozumieć Polskę i Europę w momentach najtrudniejszych zawirowań historycznych i społecznych. To wybitny przewodnik intelektualny, którego bardzo potrzebujemy w ciężkich czasach.
– Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej
Timothy Garton Ash jest konstruktywnym pesymistą, wnikliwym znawcą i obserwatorem krętych ścieżek europejskiej polityki. Liberałem, który nie godzi się na fatalizm i wierzy, że wyjściem jest odnowa wiary w demokratyczne i liberalne wartości, nie zaś złożenie ich do grobu rzekomo nieuniknionego autorytaryzmu. Ten zbiór esejów pozwala nam prześledzić – na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci – mapę popełnianych błędów i zagrożeń oraz znaleźć punkty, w których może nastąpić nowy początek.
– Agnieszka Holland, polska reżyserka filmowa i teatralna

Timothy Garton Ash – profesor studiów europejskich na Uniwersytecie Oksfordzkim, fellow w St Antony’s College w Oksfordzie oraz senior fellow w Instytucie Hoovera na Uniwersytecie Stanforda. Ostatnio w języku polskim ukazała się jego książka „Wiosna Obywateli. Rewolucja 1989 widziana w Warszawie, Budapeszcie, Berlinie i Pradze”, zawierająca nowy rozdział na temat 30 lat polskiej transformacji ustrojowej.

***

Wydawca: Fundacja Kultura Liberalna
Redaktor serii Biblioteka Kultury Liberalnej: Jarosław Kuisz
Redaktor prowadzący: Jarosław Kuisz
Redakcja: Ewa Nosarzewska
Korekta: Marzena Dobosz
Koncepcja graficzna serii: Edgar Bąk
Projekt okładki: Aleksandra Olmińska
Skład i łamanie: Aleksandra Olmińska
Druk i oprawa: Fabryka Druku Sp. z o.o.
Stron: 260
Format: 145 x 205 mm