Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Felietony > Taśmy ziobrystów i...

Taśmy ziobrystów i Fundusz Sprawiedliwości [Kuisz kontra Terlikowski]

Jarosław Kuisz, Tomasz Terlikowski

Tomasz Mraz, którego reprezentuje Roman Giertych, zeznawał przed komisją, której celem jest rozliczenie PiS-u. Potwierdzenie dla zeznań Mraza stanowią nagrania z udziałem członków ugrupowania, na czele którego stał Zbigniew Ziobro. Nowa afera taśmowa wokół Funduszu Sprawiedliwości wskazuje na bezpośrednie wpływy Ziobry na to, jak były rozdzielane środki instytucji. Tak znacząca afera podsłuchowa może przyspieszyć proces rozliczania PiS-u, a możliwe, że dojdzie do zatrzymania zamieszanych w nią polityków. Na wywiad zapraszają Tomasz Terlikowski i Jarosław Kuisz.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ

Nr 803

(22/2024)
31 maja 2024

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj