Kultura Liberalna solidarnie z Ukrainą

KULTURA LIBERALNA > Krótko mówiąc > KULTURA LIBERALNA NOMINOWANA...

KULTURA LIBERALNA NOMINOWANA DO NAGRODY POLSKIEJ IZBY KSIĄŻKI !

Szanowni Państwo,

ogłoszono nominacje do nagrody przyznawanej przez wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki – za skuteczną promocję książek i czytelnictwa w prasie i mediach elektronicznych – PIK-owy Laur 2010.

Miło jest nam ogłosić, że Kultura Liberalna znalazła się wśród tytułów nominowanych za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych.

Oto szóstka nominowanych w szóstej edycji PIK-owego Lauru.

Za promowanie książek i czytelnictwa w prasie:

Beata Kęczkowska (Gazeta Wyborcza)
Tomasz Łubieński (Nowe Książki)
Justyna Sobolewska (Polityka)

Za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych:

Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna)
Cezary Łasiczka (TOK FM)
Ewa Świerżewska (www.Qlturka.pl)

Wyrażamy ogromną radość z nominacji , gratulujemy pozostałym osobom nominowanym i…

…z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

Redakcja

* * *

Szczegółowe informacje o nagrodzie

(podajemy za: strona internetowa PIK)

PIK-owy Laur jest jedyną nagrodą dla dziennikarzy przyznawaną przez wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki za skuteczną promocję książek i czytelnictwa w prasie i mediach elektronicznych. Konkurs ma na celu podniesienie rangi książki w środkach masowego przekazu, promocję czytelnictwa oraz uświadomienie ludziom mediów potrzeby codziennej informacji o książkach. Wskazuje na rolę, jaką między autorem a czytelnikiem spełnia „pośrednik”, jakim jest recenzent, dziennikarz, krytyk przedstawiający utwór i autora potencjalnym czytelnikom. PIK-owym Laurem nagradzani są dziennikarze i media prezentujący w sposób najbardziej rzetelny i innowacyjny twórczość literacką.

Zwycięzcy wyłaniani są w dwóch etapach: do końca lipca ponad 200 wydawców zgłasza swoich kandydatów do nagrody, następnie jury konkursu wybiera sześciu nominowanych (po trzech w dwóch kategoriach: dziennikarz prasowy i mediów elektronicznych), a spośród nich dwóch laureatów, których nazwiska ogłaszane są podczas gali wręczenia PIK-owego Lauru drugiego dnia Targów Książki w Krakowie. Zwycięzcy otrzymują statuetkę PIK-owego Lauru dłuta profesora Bronisława Chromego oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł, której wieloletnim fundatorem jest XEROX Polska Sp. z o.o. Od początku swego istnienia konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W tym roku jury konkursu w składzie: prof. Maria Poprzęcka (Uniwersytet Warszawski), dr Piotr Marciszuk (Prezes Polskiej Izby Książki, Wiceprezydent Federacji Wydawców Europejskich), Aldona Zawadzka (Wiceprezes PIK), Piotr Sagnowski (Wiceprezes PIK), dr Tomasz Makowski (Dyrektor Biblioteki Narodowej) i Rafał Skąpski (Prezes PTWK) nominowało do nagrody sześciu dziennikarzy:

Za promowanie książek i czytelnictwa w prasie:

Beata Kęczkowska (Gazeta Wyborcza)
Tomasz Łubieński (Nowe Książki)
Justyna Sobolewska (Polityka)

Za promowanie książek i czytelnictwa w mediach elektronicznych:

Jarosław Kuisz (Kultura Liberalna)
Cezary Łasiczka (TOK FM)
Ewa Świerżewska (www.Qlturka.pl)

Zwycięzcy dołączą do szacownego grona laureatów, wśród których do tej pory znaleźli się: Kazimiera Szczuka, Krzysztof Masłoń oraz Tadeusz Górny (w pierwszej edycji konkursu w 2004r.).

W kolejnych latach laureatami nagrody zostali: Elżbieta Sawicka, Barbara Marcinik, Piotr Kofta,
Krzysztof Kłosiński, Jerzy Kisielewski, Hanna Maria Giza i Piotr Bratkowski. W zeszłorocznej edycji konkursu triumfowali Katarzyna Janowska (wówczas redaktor naczelna Przekroju) i Roman Kurkiewicz (Tok FM). Nagrodą specjalną jury uhonorowało dodatek do Dziennika Gazeta Prawna „KULTURA”.

Na kogo warto zagłosować ...

... w najbliższych wyborach do europarlamentu? Żyjemy w dobie baniek medialnych i polaryzacji debaty publicznej. Zbliżające się wybory do parlamentu europejskiego są kluczowe dla przyszłości Polski i Europy, a prowadzona przez przeciwne strony polityczne kampania często odbiega od kluczowych dla wyborców tematów związanych z bezpieczeństwem, infrastrukturą krytyczną, solidarnością społeczną i zmianami klimatycznymi.

Każdy i każda z nas ma prawo do obiektywnych mediów i rzetelnych informacji, pozwalających podjąć odpowiedzialną decyzję wyborczą. Rzeczowe analizy pomagające nam wszystkim decydować o swoich prawach i obowiązkach warto wesprzeć nawet drobną kwotą. Choć nie pobieramy opłat za teksty, nasza praca ma swoją wartość. Nawet 50 złotych miesięcznie pozwala nam stale docierać do nowych osób poszukujących refleksyjnego, niezależnego dziennikarstwa. Wspólnie z naszymi Darczyńcami i Patronami zapewniamy działanie portalowi, który broni wolności, praworządności i różnorodności.

Prosimy Cię, abyś tworzył lub tworzyła Kulturę Liberalną z nami. Dołącz do grona naszych Darczyńców!

SKOMENTUJ
(42/2011)
18 października 2011

PRZECZYTAJ INNE Z TEGO NUMERU

KOMENTARZEWAŻNE TEMATY:

TEMATY TYGODNIA

drukuj